Javascript är inaktiverat

Javascript verkar vara inaktiverat. Detta kommer att påverka sitens funktionalitet. Vänligen aktivera JavaScript eller återvänd till denna webbplats från en annan enhet.

 

 



Kommande styrelsemöten
3/12 Stockholm - Styrelsemöte



Styrelsen



Maria Liljeroos - VIC - Ordförande
Med Dr, Linköpings Universitet
Sjuksköterska Hjärtintensiven
Mälarsjukhuset
631 83 Eskilstuna

E-post: maria.liljeroos@dll.se
alt: maria.liljeroos@hotmail.com






Maria Bäck - fd. ordförande
Med Dr, leg fysioterapeut
Arbetsterapi och fysioterapi
Sahlgrenska Universitetssjukhuset
Vita stråket 13
413 45 Göteborg
Tel: 031-342 11 95

E-post: maria.m.back@vgregion.se





´


Mona Schlyter - ordförande emeritus
Dr Hälsa och samhälle, Malmö Högskola
Chair of the National Societies Committee
Sjuksköterska
Skånes universitetssjukhus Malmö
Kardiologiska kliniken
205 02 Malmö

E-post: mona.schlyter@gmail.com







Monia Lennartsson – Kassör
Leg sjukgymnast
Rehabiliteringscentrum Värnamo, Värnamo sjukhus
Master student Health Science Center, Lund

E-post: monia.lennartsson@gmail.com

Räkning för VIC-uppdrag (ifylles och) skickas till:
Monia Lennartsson
Brogatan 4, lgh 1403
331 30 Värnamo






Åsa Fåhraeus - Sekreterare 
leg sjuksköterska
Master student Health Science Center Lund
Hjärtavdelning intensivvård, Hjärtmottagning kranskärl
Skånes universitetssjukhus Lund
Entrégatan 7
221 85 Lund

E-post: asakimkim@yahoo.se
Alt: asa.b.fahraeus@skane.se







Emma Hag – Ledamot – Medlemsansvarig 
Leg. sjuksköterska, fil. mag.
Hjärtmottagningen
Länssjukhuset Ryhov
551 85 Jönköping

E-post: emma.hag@rjl.se





Anna Holmberg - Ledamot - Stipendieansvarig
Biomedicinsk analytiker
Klinisk fysiologi
Region Jönköpings län
551 85 Jönköping

E-post: anna.holmberg@rjl.se





Anna Norberg -  Ledamot – Ansvarig för hemsidan
Leg. Sjuksköterska
Hjärtintensivvårdsavdelningen 50G
VO Hjärt-lungmedicin och klinisk fysiologi
Akademiska sjukhuset, Uppsala 

Melj: Annanorberg@live.se
Alt: Anna.v.norberg@akademiska.se




Revisorer:
Kristina Åhlund till ny revisor
Dan Malm till ny revisor suppleant.